Zengin Forum da Herşey Var!
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Değişik Sihirbazlıklar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gülümse
Yetkinyönetmen
Yetkinyönetmen
avatar

Mesaj Sayısı : 37
Kayıt tarihi : 22/08/09
Yaş : 27

MesajKonu: Değişik Sihirbazlıklar   Çarş. Ağus. 26, 2009 1:14 pm

5- Sonuç Bulmak Yine bir arkadaşınıza 'üç' basamaklı ve rakamları birbirinden farklı bir sayı yazmasını isteyin. Sonra bu sayının tersini (yani sayı 'abc' ise 'cba') yazmasını söyleyin. Büyük olandan küçük olanı çıkarmasını da isteyin. Size sadece sonucun birler basamağını söylesin. Siz de sonucu bilin!
Şöyle ki: Ortadaki rakam her zaman '9' dur. Birler basamağı kaç ise, yüzler basamağı da dokuza tamamlayan sayıdır. Bir örnek verelim: Arkadaşımız 437 sayısını yazmış olsun. Tersi: 734. Büyük olandan küçüğü çıkaralım. 734-437=297
6- İskambil Oyunu: 52'lik bir iskambil destesini bir arkadaşınıza iyice karıştırması için verin. Sonra kağıtları alıp üstten (kapalı taraftan) sıra ile üst üste sayarak yarısına kadar (26) açın. Sonra yirmi altı kağıdı, sırasını bozmadan destenin en altına koyun. Üstten bir kağıt açın. O kağıt '10' dan küçükse 10'a tamamlayacak kadar kağıdı, kapalı olarak altına doğru koyun. ( 3 çıktı ise 7 adet; 9 çıktı ise 1 adet; 10 çıktı ise hiç. Semboller önemli değil. Resimliler de 10 sayı) Bunu iki kere daha yapın. Sonra açıkta kalan üç kağıdın sayı değeri toplamını hesaplayın. Toplamı kadar kağıdı, destenin üstünden sayın. Toplama geldiğinizde o kağıdı açmadan kağıdı bilin! Bir misal verelim: 26 kağıt saydıktan sonra ilk açtığımız kağıt, '6' olsun. Altına doğru 4 adet kağıt daha, kapalı olarak koyuyoruz. İkinci kağıdı açıyoruz. O da 'vale' olsun. Sayı değeri 'on' olduğu için hiç kağıt koymuyoruz. Üçüncü kağıt ta '2' olsun. altına 8 adet kağıt koyuyoruz. Şimdi açık olan kağıtların değerini bulalım: 6+10+2=18
O halde Üstten açacağım 18.ci kağıt sinek beşlidir!(meselâ)
7- İskambil Oyunu 2 Gösteri ve Sırrı: Desteden yine 21 adet iskambil alınır, karıştırıldıktan sonra masanın üzerinde soldan sağa üç tane yedişer iskambillik deste oluşacak şekilde ve iskambillerin sırtı yukarda olarak dağıtılır, seyirci bu üç desteden birini seçip alır ve içindeki iskambillere göz gezdirip bir tanesini aklında tutar. Sihirbaz bu üç desteyi seçilen iskambilin bulunduğu deste ortada kalacak ve iskambiller sağ elinde "iskambil karıştırma konumunda" olacak şekilde toplar; yani iskambiller, kıvrık olan sağ avuç içinde sırtları sağa dönük ve uzunlamasına, yüzleri kıvrık sağ el parmaklarına yaslanmış ve sağ el başparmağı da iskambillerin sırtına yaslanmış olarak durmaktadır. Şimdi sihirbaz hileli bir karıştırma uygulayacaktır, bunun için: Sol el, karıştırma amacıyla desteyi uzunlamasına yakaladığı anda sağ başparmak en üstteki üç iskambile sırayla baskı uygular ve üstteki ilk üç iskambili ard arda sağ avuç içine doğru çeker; sol el bu sırada tuttuğu iskambilleri karıştırma hareketini taklit etmek üzere ard arda yukarıya doğru kaldırıp indirir ve hemen ardından sağ avuç içine çekilmiş üç iskambilin üzerine düşercesine bırakır. Bu sahte karıştırma hareketi düzenli ve nisbeten hızlıca olarak tam dört defa tekrarlanır, ancak dördüncü seferde üç yerine iki iskambil çekilir. Böylece destenin üstündeki yedi iskambil ile seyircinin baktığı iskambillerden dördü olmak üzere toplam on biri, destenin altına geçirilmiş olur. Sihirbaz desteyi sol eline alır ve iskambilleri en üstten başlayarak, bu sefer yüzleri yukarıya gelecek şekilde, soldan sağa yedişer iskambillik üç deste oluşturmak üzere masaya dizmeye başlar. Elindeki iskambillerin yaklaşık yarısına geldiği sırada seyirciye seçtiği iskambili görüp görmediğini sorar. Eğer seyircinin yanıtı evetse seyirci masaya ilk bırakılan üç iskambilden birini, yanıtı hayır ise eldeki destenin altındaki son dört iskambilden birini seçmiş demektir. Yanıt ne olursa olsun iskambiller soldan sağa üç destenin üzerine atılmağa devam edilir. Eğer başlangıçtaki yanıt hayır idiyse son iskambil yüzü kapalı olarak elde tutulur ve seyirciye bir defa daha, seçtiği iskambili görüp görmediği sorulur. Yanıt yine hayır ise elde tutulan iskambil seyircinin seçtiği iskambildir ve sihirbazın tüm yapacağı ağır ağır bu iskambili çevirip seyirciye göstermektir! Eğer cevap evet ise, elde tutulan iskambil ile yerdeki üç deste işaret edilerek seyirciye bu destelerden hangisinde seçtiği iskambili gördüğü sorulur; seyircinin işaret ettiği deste alınır, bir an sihirbaz dikkatini iskambillerin üzerinde yoğunlaştırır gibi yaptıktan sonra o desteye en son bıraktığı iskambili alıp seyirciye uzatır.Eğer destenin ilk yarısı dağıtıldığı sırada sorulan soruya "evet" yanıtı verildiyse, seçilmiş olan ilk, yani destenin en başındaki iskambil çıkartılıp seyirciye verilecektir.
5-Bir veya iki Parmağınızı resimdeki gibi yapın ve üzerine şekildeki gibi bir bilye yerleştirin. Şimdi bilyeyi parmağınızın altında döndürün. Bunu bilyenin varlığını hissedene kadar birkaç saniye boyunca döndürün. Şimdi gözlerinizi kapatın ve bu olayı tekrarlayın. Birdenbire 2 bilye hissedeceksiniz. Bu olayı kontrollü bir şekilde yaptıktan sonra bir arkadaşınıza da bunu uygulatın.
6-Dönen yumurta:Sihirbaz bir tabak içinde 5-6 tane yumurta gösterir. Bir tabak ve yumurta alır. Yumurtayı şekildeki gibi bir topaç gibi çevirir. İzleyicilere de birer tabak ve yumurta verir ama hiç kimse yumurtayı böyle döndüremez. İşin sırrı sihirbaz gösteriden önce yaklaşık 6 dakika kaynamış bir yumurta kullanır. Pişmiş yumurta böyle dönebilir ama diğer pişmemiş yumurtalar dönemez.
7-Dengelenen bardak: Eski bir iskambil destesinin içinden iki kart alınız. Kartlardan birini ortasından katlayıp orta yerine diğer kartı yapıştırın (destek). Su dolu bir bardak alın ve diğer kartla desteklediğiniz kartın üstüne koyun.dikkat etmeniz gereken nokta seyircilerin bu kartın sadece ön yüzünü görmesidir..kart üzerinde duran bardak seyircileri hayrete düşürecektir.
8-Sihirli değnek:Sekil a'da elinizin arkasında duran sihirli değnek şaşkınlık yaratacak. Şekil b bunun nasıl olduğunu gösteriyor. Bileğinizi işaret parmağınız görünmeksizin diğer parmaklarınızla kavrayın. İşaret parmağınız ise arkada sihirli değneği destekliyordur.
9-Dünyanın en güçlü parası:Seyircilerden birini çağırın ve ondan yan tarafını dönerek omuzlarından ayağına kadar duvara yaslanmasını isteyin. Şimdi diğer ayağına bir madeni para koyun ve ayağını kaldırmasını söyleyin. Para o kadar ağırdır ki parayı kaldıramaz.
10-Ağır haberler: Bir gazete ve cetvel alın. Cetveli 7-8 cm'lik kısmı masadan dışarı sarkacak şekilde koyun. Bunun üzerine bir gazete koyun. Şimdi cetvelin ucuna ne kadar sert basarsanız basın gazeteyi masadan kaldıramayacaksınız.
Ceviz Kabuğu Etki: Üç adet yarım ceviz kabuğunun altına beyaz boncuk konur. Kabuklar masa üzerinde sürülerek yerleri değiştirilir. İzleyici hangi kabuğu seçerse seçsin boncuğu bulamaz. Yöntem: Bu oyunun hilesi kabuklardadır. Kabukların arka kısmı traşlanmıştır. Kabuk boncuk üzerine konurken ileri itilerek traşlanmış kısımdan geriye çıkması sağlanır. Bu hareket sırasında işaret, orta ve yüzük parmakları kabuğun önünde, baş ve küçük parmaklar da geride tutulur. Kabuk altından çıkan boncuk baş ve küçük parmak tarafından kavranırken, diğer üç parmak da bu hareketin gizlenmesini sağlar. Kalp Atışı Etki: İzleyici sihirbazı bileğinden tutarak nabzını kontrol eder. Aniden nabız atışları durur... Yöntem: Koltuk altına bir tenis topu yerleştirilir. İzleyici bir süre nabzınızı kontrol ettikten sonra kolunuzu vücudunuza bastırın. Koltuk altındaki topun damarlara yapacağı baskı nabız atışlarınızın hissedilmesini engelleyecektir.
KAYBOLAN ŞİŞE2 ufak boy şişe,bir yaprak gazete kağıdı,şişenin rahatça girebileceği bir torba ve birkaç raptiye. OYUNUN SIRRI: Oyuna başlamadan önce torbayı masanın arka tarafına birkaç raptiye ile tutturun.Gazete kağıdı ve şişeyi masa üzerine koyun.Eş şişeyi de ceketinizin sol iç cebine yerleştirin.Böylece hazırlıklarınızı tamamlamış oldunuz.Yalnız bu hazırlıklarınızı yaparken,seyredenlerin huzurunda yapılmayacağını elbette biliyorsunuz.Hünerinize başlarken,seyircinizin vereceği bir sigarayı şişe içinde kaybedeceğinizi belirttikten sonra,aldığınız sigarayı şişe içine atın.Seyircilerinizin dikkati sigara üzerine toplanmıştır.Gazeteyi elinize alarak, her tarafını gösterip masa üzerine yayın.Şişeyi gazete ile güzelce sarıp,boru şeklinde ve içinde şişe bulunan gazetenin üst tarafını(şişenin boğaz kısmı) iyice bükün.Bu şekilde gazete şişenin kalıbına oluşturacaktır.Yapılan kılıfın alt tarafı açık olacağından,gayet seri fakat normal bir hareketle masa arkasında duran torbaya şişeyi düşürünüz.Ve şimdi pandomimciliğiniz başlayacak boş kalan kılıfta şişenin olmadığını kimseye sezdirmeden,seyircilerinize biraz sonra gazeteyi açtığınızda sigaranın kaybolmuş olduğunu söyleyin.Kendinizden emin profesyonel bir illüzyonist edasıyla,boş kılıfı masanın tam ortasında ve de masanın üstünde tutun.Seyircilerinize sigaranın,büyük bir şişe içinde kaybolmasının sizce çok basit olacağından söz ederken,sağ elinizle birdenbire boş kılıfın üzerine kuvvetlice vurarak gazete kağıdını masa üzerinde dümdüz hale getirdiğinizde ,seyircileriniz şok olacaklardır.Siz bu sırada daha evvel cebinize koyduğunuz şişeyi çıkarıp,seyircilerinizden takdir alkışlarını alabilirsiniz.
DANS EDEN KAŞIK Bu oyunumuz için gerekli malzemeleri anlatarak söze başlayalım.Bu oyun için öncelikle ağzını mantarla kapatabileceğiniz büyük bir şişeye ihtiyacınız var.Daha sonra bu şişenin ağzından rahatça sığacak bir çay kaşığı,mercimek büyüklüğünde balmumu ve 0,5mm kalınlığında siyah misina ve mümkünse bir tefe ihtiyacınız var. Bu malzemeleri topladıktan sonra yapmanız gereken birkaç ufak iş daha var.Önce şişenin ağzına kapatacağınız mantarın yan tarafını bir kibrit çöpü kalınlığında oymanız gerekiyor.Sonra siyah misinadan 70 cm kadarını kesip bir ucunu tefe bağlamanız diğer ucunuda balmumuna tutturmanız gerekiyor. Bu ön hazırlıkları tamamladıktan sonra oyunumuzu nasıl yapacağımızı anlatalım.Bu oyuna bir iddia ile başlayabilirsiniz.Beyin dalgalarınızla şişe içinde korunmakta olan bir kaşığı dans ettireceğinizi iddia edip,iddiayı kabul ederlerse bunu gösterebileceğinizi söylersiniz.Hatta oyununuzun daha vurucu olabilmesi için ilk bir iki denemenizde başarısız olup,daha iyi konsantre olmak için herkesin sessiz olmasını isteyebilirsiniz.Bu ön girişleri yaptıktan sonra oyununuza başlayabilirsiniz. Masa üzerinde duran kaşığı ve şişeyi izleyicilerinize kontrol ettirin.Şişeyi ve kaşığı elinize alırken kimseye farkettirmeden kaşığınıza balmumunu yapıştırın.Bu yapıştırma işlemini kesinlikle gizlice ve çok hızlı yapmalısınız.Bu işlemi yaptıktan sonra hemen kaşığı şişenin içine atın.Daha sonra mantarı elinize alarak şişeden dışarı sarkan misinayı kendinize doğru ayarlayarak,mantarın oluk kısmını misinaya yol teşkil edecek şekilde şişeye sıkıca geçirin.İşin en zor tarafını tamamlamış oluyorsunuz.Şimdi artık hazırsınız.Oyuna başlamadan istediğiniz zaman tefinizi elinize alın ve misinanın gergin olmasına dikkat ederek çalmaya başlayın.Kaşığın sizin tefinizin ritmine uygun olarak şişenin içinde zıp zıp zıpladığını göreceksiniz.İşte size iddianızı kazandıracak hemde arkadaşlarınızı hayrete düşürecek eğlenceli bir illüzyon numarası.Bu oyunda tef bulamazsanız küçük bir tepsiylede hünerinizi gösterebilirsiniz.
SİHİRLİ BONCUKLAR Oyun, sehpa üzerinde,renkli boncuklar geçirilmiş üç çengelli iğne durmakta.Siz arkanız dönük olarak elinize verilen iğnenin rengini derhal ve kesinlikle söyleyip seyredenleri merak içinde bırakabilirsiniz. Üç büyük çengelli iğne, üç boncuk,Kırmızı,mavi,sarı OYUNUN SIRRI: Hünerinize başlamadan evvel iğne ve boncukları şu şekilde hazırlayınız.İğneleri açarak kırmızı renkli boncuğu iğneye geçirin ve iğneyi kilitleyin,açılmayacak hale getirin.Örneğin pense ile sıkıştırabilirsiniz.İkinci iğnye sarı boncuğu geçirin ve iğnenin sivri ucunu pense ile kanca şeklinde eğin.Üçüncü iğneye mavi boncuğu geçirin ve hiç bir işlem yapmayın.Şimdi işaretlerinizi ezberleyin.Açılmayan iğne KIRMIZI Boncuklu,Açılan fakat ele batmayan SARI,Açılan ele batan uçlu MAVİ.Seyircilerinizden birine üç iğneyi verin.Rengini bilmenizi istediği iğneyi siz arkanızı ona dönüp ellerinizi uzattığınızda avucunuza bıraksın ve diğerlerini saklasın.İğne elinizde ,yüzünüzü seyircinize döndüğünüzde şüphesiz elleriniz yine arkanızda kalacaktır. Seyircinizin gözlerine bakarak avucunuza koyduğu iğne boncuğunun rengini düşünmesini isteyiniz.Bu sırada siz iğne işaretini tetkik eder , seçilen rengi hemen söyleyebilirsiniz.Size verilen iğne boncuğu mavi veya sarı ise iğneyi meydana çıkarırken kapamayı herhalde unutmazsınız.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://zenginforum.yetkin-forum.com
 
Değişik Sihirbazlıklar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Zengin Forum :: Sihirbazlık Öğrenin! :: Basit Sihirler-
Buraya geçin: