Zengin Forum da Herşey Var!
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Bir Kaç Numara

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gülümse
Yetkinyönetmen
Yetkinyönetmen
avatar

Mesaj Sayısı : 37
Kayıt tarihi : 22/08/09
Yaş : 27

MesajKonu: Bir Kaç Numara   Çarş. Ağus. 26, 2009 1:16 pm

BARDAKTA KAYBOLAN SİHİRLİ PARA İşte size arkadaşlarınıza yapabileceğiniz son derece güzel bir sihirbazlık numarası.Yalnız bu oyun için birkaç malzemeye ihtiyacımız var.İlk olarak hemen bir gözlükçüye gidip, metal bir 25 kuruş büyüklüğünde yuvarlak bir cam kestirmeniz lazım.İkinci ihtiyaç duyabileceğiniz bir mendil ve son olarak bir 25 kuruş.Bütün malzemeyi toplayıp hazır olduğunda bu numarayı yapabilirsiniz. Oyunumuz , metal bir parayı bir bardak su içinde kaybetmek.Bu oyunu yapabilmek için önce malzemelerimizi hazırlıyoruz.Malzemelerimizi hazırlarken kestirdiğimiz camı kimsenin görmemesine özellikle dikkat etmeliyiz.Çünkü bu cam parçası oyunumuzun en önemli parçası.En iyisi bu cam parçasını sağ cebinize koyun. İşte şovumuza başlıyoruz.Su dolu bir bardak alarak bir masanın üstüne koyun ve arkadaşınızdan kaybetmek üzere metal bir 250 binlira isteyin.Arkadaşınızın üzerinde olmaması ihtimaline karşı bu metal parayı yanınızda taşımanızda yarar var.250 bin lirayı arkadaşınıza iyice kontrol ettirin.Arkadaşınız metal parayı kontrol ederken sizde pantalon cebindeki cam parçasını kimseye göstermeden avucunuzun içinde saklayın.Arkadaşınız kontrolünü bitirdikten sonra metal parayı ondan alın ve kalın bir mendilin ortasına koyun.Mendili ters çevirin ve işte en önemli nokta.Mendili ters çevirirken metal parayı avucunuza saklayıp, metal paranın yerine , avucunuzda sakladığınız cam parçasını yerleştirin.Mendilin üstünden cam parçasını sıkıca tutun.Bu çıkıntı aynı metal paranın verdiği izlenimi verecektir.Mendilin üstünden cam parçasını arkadaşınıza tutturun.Arkadaşınız metal paranın hala mendilin içinde olduğuna emin olacaktır.Şimdi son bölümü yapabilirsiniz.Mendilin eteklerini su dolu bardağın etrafına çadır gibi yerleştirin ve arkadaşınıza parayı bırakmasın söyleyin.Arkadaşınızın metal para sandığı cam parçası aynı metal paranın çıkardığı çınlamayla su bardağının içine düşecektir.Oyununuzun finalinin etkili olması için mendili açmadan arkadaşınıza metal paranın nerede olduğunu sorun.Arkadaşınız kendinden emin bir biçimde bardağın içinde olduğunu söyleyecektir.Mendili açmadan avucunuzda sakladığınız parayı sanki arkadaşınızın kulağının arkasından çıkarıyormuş gibi yapıp ona peki bu ne diye sorun ve mendili açın.Su dolu bardağın içindeki görülmeyeceği için arkadaşınız bu durum karşısında ne yapacağını şaşıracak ve sizin büyük bir sihirbaz olduğunuzu kabul edecektir.
GAZETE KAĞIDINDAN PARA YAPMAK İşte size muhteşem bir oyun. Bu oyunu başarıyla gerçekleştirdiğinizde sizi seyredenler bu oyunun sırrını öğrenmek için peşinizden koşacaklar. Kullanılan malzemeler son derece basit olduğundan bu oyunu her yerde yapmak mümkün. Bu oyunu iyi öğrenmeniz her türlü arkadaş ortamında sizi aranılan biri yapacaktır. Ancak dikkat bu oyunda kibrit kullanılarak kağıt yakılacağından 18 yaşından küçük sihirbaz adaylarının yapmamasında yarar vardır. Bu ikazımıza uyacağınız için şimdiden teşekkür ederim. Oyunumuz aslında çok basit. Kağıt para büyüklüğünde kesilmiş bir kağıdı ellerimizin tamamen boş olduğunu gösterip, kollarımızı sıvadıktan sonra kibritle tutuşturuyoruz ve külleri avucumuz içinde ovalarken birden bire 20 milyon liraya dönüştürüyoruz. Nasıl, çok güzel değil mi? Hele geçim sıkıntısı çekilen bu günlerde. Bu nedenle anlatacaklarımızı dikkatle dinleyip oyunumuzu bir an önce öğrenin. Oyunumuz için daha önce de söylediğimiz gibi son derece basit malzemelere ihtiyacımız var. Para büyüklüğünde kesilmiş gazete kağıdı, 20 milyon liralık bir banknot ve bir kibrit kutusu. Gelelim oyunumuzun nasıl yapıldığına. Önce kibrit kutusunu yarım açıyorsunuz. Daha sonra elimizdeki 20 milyonu kibrit kutusunun açılan tarafının arkasındaki boşluğa sığacak biçimde katlıyor ve bu boşluğa kağıt parayı yerleştiriyorsunuz. Bu işlemi tamamladıktan sonra kibrit kutusunun paranın saklandığı kısmını size bakacak şekilde masaya bırakıyorsunuz. Artık oyuna başlayabilirsiniz. Sıra geldi gösteri kısmına. Numarayı yapmadan önce ellerinizin boş olduğunu izleyicilere gösteriyor ve hatta kollarımızı sıvayarak iyice emin olmalarını sağlıyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra para büyüklüğünde kestiğiniz gazete kağıdını elinize alıp külah biçiminde kıvırıyorsunuz. Geldik en önemli kısıma. Oyununuzun başarılı olması için bu bölümü defalarca kendi kendinize çalışmanız lazım. Bu bölümde yapacağınız en ufak hata oyununuzun başarısız olmasına yol açacaktır. Masanın üstündeki kibrit kutusunu elinize alıyor ve açık kısmından bir kibrit alıp külah haline getirdiğiniz gazete kağıdını tutuşturuyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra kutuyu kapatırken gizli bölüme saklanmış olan 20 milyonluk banknot avucunuza düşecektir. Artık kibrit kutusunun görevi tamamlanmıştır. Onu masanın üstüne atabilirsiniz. Artık külahın yanıp kül olmasını beklemekten başka yapacağınız bir şey kalmadı. Külah söndükten sonra külünden bir parça alın ve sihirli sözcüklerinizi söyleyerek külü ovuşturmaya başlayın. Bu hareketin devamında daha önce kibrit kutusundan avucunuza düşürdüğünüz katlı parayı artistik hareketlerle açarak seyircinize gösterin. Bu bölümü de başarılı yapmak istiyorsanız önce ayna karşısında kendi kendinize çalışmanız zorunludur. Ne kadar çok çalışırsanız, mükemmel hareketlere o kadar çok yaklaşırsınız. İllüzyon sanatı, bir takım küçük hilelerin mükemmel hareketlerle yapılmasına dayanır. Bunu unutmayın.
1 ) DÖRT AS OYUNU
Sihirbaz cebinden bir deste çıkarır ve içinden dört ası ayırır. Seyircilerden birine dört ası desteye farklı yerlere koymasını ve iyice karıştırmasını ister. İşlem bitince desteyi seyirciden alır ve ceketinin iç cebine koyar.
Seyircilerine dönerek yapılan işlemleri anlatır. “Ben dört ası desteden hiç bakmadan çıkaracağım. Hem de istediğiniz sırayla.” Seyircilerden birine dönerek “Hangi ası ilk olarak çıkarayım desteden (kupa, karo, maça, sinek)? Hangisi?” Seyircinin isteğine göre dört as da desteden bulunur ve çıkarılır.
Seyirciler şaşkınlıklarını gizleyemez. İnanılmaz gibi görünen bu oyunu birkaç provayla sizler de yakınlarınıza yapabilirsiniz...
Oyun için gerekli malzemeler:
İki adet aynı renk ve desenli deste
Kıyafet olarak cebi olan bir gömlek ve ceket
Sunum:
Destenin birinden dört ası ayırın ve geri kalan kağıtları kaldırın. Ayırdığınız 4 ası, önden arkaya kupa, karo, maça, sinek olarak dizin ve yüzleri size bakacak şekilde gömleğin cebine koyun, bu sırayı iyice ezberleyin.
Aslar, ceket cebinizdeki seyircinin size karıştırıp verdiği desteden çıkarılıyormuş gibi yapılıp, gömlek cebinden alınarak masaya konur.
Mutlaka pratik yapın ve izleyicileriniz çok şaşıracak.

2 ) DÖRT ÇILGIN YEDİLİ
Desteden dört adet yedili çıkarılır ve seyirciye verilir. İyice karıştırması istenir. Seyirci içlerinden bir tanesini alır (kupa, karo, maça veya sinek yedilidir). Seçilen yedili tekrar diğerlerinin arasına konur ve iyice karıştırılarak size geri verilir. Siz seçilen yediliyi bulursunuz.

Hazırlık:

Dört yedili de Şekil-1 de görüldüğü gibi yedinci noktaları yukarıya gelecek şekilde dizilir. Seyirci birini çekip bakarken ya sizdeki üç yediliyi 180 derece çevirin ya da aldığınız yediliyi ters çevirerek araya koyun. (Şekil-2)
Seçilen kartın yedinci noktası aşağıya gelecektir. Bunu gördükten sonra kartlara bakın, karıştırın ve karışık bir şekilde masaya atın. Hazırlayacağınız senaryoya göre seçilen yediliyi diğerlerinden ayırın.
Not: Örnek şekilde sinek yedili seçilmiştir.

3 ) KARTIN BULUNMASI

Oynanış:
Elimizdeki desteyi Seyirciye verir iyice karıştırmasını rica ederiz.Desteyi alıp pantolon yada ceket cebimize koyarız.Bir destede 52 kart vardır.bunların 26’sı kırmızı 26’sı siyahdır.kırmızılar kupa ve karo olmak üzere 13’er,Siyahlarda maça ve sinek olmak üzere 13’erdir.Seyirciye bu açıklamayı yaptıkdan sonra.Siyahlarmı kırmızılarmı diye sorarız.Seyirciden alacağıız cevaba göre oyunu yonlendiririz.Diyelimki kırmızılar dedi.Peki kırmızılarla devam edelim diyerek kupa mı karo mu diye sorarız.Karo dediyse karoları atalım kupalarla devam ediyoruz.1 ‘den 13 e kadar olan kartların 3’ü resimli(Vale ,Kız,Papaz) 10 taneside 1 den 10 a kadar sayı kartıdır.Sayılarmı resimliler diye bir soru yoneltilir.Eğer sayılar cevabını aldıysak 1 den 5’e mi 6’dan 10 ‘a mı diye bir soru yöneltilir.6’dan 10 a cevabı alındıysa 6,7 mi? 8,9,10 mu? Diye sorulur.8,9,10 denirse geriye 6 ve 7 kartları kalır değilmi? Diye söylenir.evet cevabı alınınca Kupa 6 mı? Kupa 7 mi? diye sorulur.7 derse illüzyonist elini cebine sokar ve destenin arasından hiç bakmadan kupa 7’liyi bulup çıkartır.Herkes bu işe çok şaşıracaktır.

Oyunun Açıklaması:
Seyircinin karıştırarak verdiği deste cebe konurken.Hiç hissettirmeden(çaktırmadan) destenin en altındaki karta bakılır.Ve bu karta gore oyun yonlendirilir.Bir az önce anlattığımız oyunda destenin en altında kupa 7 duruyordu.Çok iyi çalışmadan başkalarına yapmayın.Eğer seyirci ters cevaplar verirse örneğin bizim kartımız(en alttaki kart) kırmızı iken o siyah seçerse ‘’o zaman siyahları atalım,kırmızılarla devam edelim ’’ diyerek oyunu yönlendireceksiniz.


4 ) BARDAKTAN YÜKSELEN KART
Bir iplik ve az miktarda yapıştırıcı gerekiyor bu güzel numara için. Seçilen kart en üste getirilir. Deste bardağın içine yerleştirildiğnde, iplik ve yapışkan seçilen karta ataçlanır. İpliği çekerek seçilen kart yükselmiş olur. İyi kalite olta ipi, uzun bir insan saçı kullanmak için iyidir ve close-up oyunlarında bile farkedilemezler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://zenginforum.yetkin-forum.com
 
Bir Kaç Numara
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Zengin Forum :: Sihirbazlık Öğrenin! :: Basit Sihirler-
Buraya geçin: