Zengin Forum da Herşey Var!
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Basit Numaralar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gülümse
Yetkinyönetmen
Yetkinyönetmen
avatar

Mesaj Sayısı : 37
Kayıt tarihi : 22/08/09
Yaş : 27

MesajKonu: Basit Numaralar   Çarş. Ağus. 26, 2009 1:17 pm

5 ) DENGELENMİŞ DESTE
İllüzyonist, resimde görüldüğü gibi, elinin ters kısmına, parmaklarının üzerine, bir deste yerleştirir. Desteyi alana kadar, tüm deste dengede kalır. Resimde görüldüğü gibi, ekstra bir kart destenin arkasına yerleştirilir. Deste yukarı doğru bakar pozisyonda parmakların üzerine yerleştirilir ve ekstra karta dayandırılır. Desteyi alırken de ekstra kart, desteyle beraber alınır.
6 ) PARMAKLARDAN YÜKSELEN KART
İşaret parmağınızı deste üzerinde hareket ettirirken, seçilen kart esrarengiz bir şekilde desteden yükselir. Bunun için, seçilen kartı destenin en üstüne getirin. Desteyi direkt olarak izleyiciye doğru tutun. Seçilen kart, resimde görüldüğü gibi, küçük parmağınızla kartın arkasına vurarak yükselir. Eğer doğru açıdaysanız, küçük parmağınızın bu hareketi farkedilmez.

Kibrit Oyunu
İhtiyacınız olan malzemeler bir adet dolu kibrit kutusu ve siyah tahta kalemi.

Aşağıdaki videodan daha net anlayacağınız üzere, birinci oyunda orta parmağınızla elinizde bulunan kibriti gergin tutuyor ve diğer kibrite yaklaştırdığınızda bırakarak diğer kibritin fırlamasını sağlıyorsunuz.

İkinci oyunda parmaklarınız ile uyguladığın baskı sonucunda kibritler parmaklarınıza yapışmış oluyorlar. Parmaklarınızı açtığında oluşan boşluktan hızlı bir şekilde geçirip tekrar kapattığınızda sanki tam ortasından geçmiş gibi gözüküyor. Bu oyunu sergilemeden önce mutlaka bol pratik yapın. Yeterince hızlı bir şekilde geçişi gerçekleştirmeden oyunu başkalarına sergilemeyin.

Üçüncü oyunda ise elinizde önce tahta kalemi ile ucunu siyaha boyamış olduğunuz bir yedek kibrit bulunuyor. Diğer kibritin soğuması için sallarken onu atıp gizli duran yanmamış kibriti çıkartıyorsunuz ve tekrar yakıyorsunuz.

Etki: Seyircilerden bir kaşık istersiniz veya kendi kaşığınızı çıkarırsınız.Kaşığı kas gücüyle bükmeye başlarsınız. Elinizi döndürmenizle kaşık tekrar eski haline dönmüştür.
Kaşık seyirciye gösteriden önce ve sonra kontrole verilebilir ancak hiçbirşey bulunamaz
Bu yöntem kaşığı büktüğünüzü göstermek için en kolay yoldur. İhtiyaç duyduğunuz tek şey kaşık renginde bir madeni paradır.Elinizi tutuş biçiminizle madeni parayı kaşığın ucu gibi gösterirsiniz.

Burada iki kaşığa ihtiyaç duyuyoruz. İlk kaşığı alın ve onu 90 derece eğin.Diğer kaşığın kulpunu kırın.Bükülmüş kaşığın bükülmüş kısmını elinizde gizleyin ve kırık kulpu parmaklarınız arasında tutarak bükük kaşığın kulpu gibi gösterin.


Madeni para
İhtiyacımız olan malzemeler çift taraflı bant ve fazlaca büyük olmayan bir madeni paradır. Çoğu illüzyon oyununda olduğu gibi bu oyunun temelinde de seyircinin bakış açısı çok önemli. Mümkün olduğu kadar seyircinin göz mesafesinin altında sunmanız gerekmektedir. Aşağıdaki videoda da göreceğiniz gibi oyunun ikinci kısmında yardımcı bir hile olarak çift taraflı bant kullanmaktayız. Bu sayede istersek parayı tamamen kaybedebilir ve oyun sonunda parayı tekrar meydana getirebiliriz.

Kaybolan para
Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler bir adet madeni para, ufak bir kağıt parçası ve sihirli baston yerine kullanabileceğimiz herhangi bir obje.
Aşağıdaki videoda daha ayrıntılı bir şekilde göreceğiniz üzere öncelikle sihirli bastonunuz cebinizde bulunacak şekilde oyuna başlıyoruz. Ardından madeni parayı kağıdın içerisine yerleştirip videoda açıklandığı gibi kağıdın bir kenarı dışarıda kalacak şekilde katlamaya başlıyoruz. Son hareketimizi yapmadan önce seyirciden tekrar paranın orada olduğunu kontrol etmesini istiyoruz. Kontrolden hemen sonra kağıdın uç kısmından tutarak havaya kaldırıp paranın avcumuza düşmesini sağlıyoruz. içinde hala para olduğu sanılan kağıdı diğer elimize geçirip, para olan elimizi cebimize götürüyoruz. Bu sırada elimizde bulunan parayı cebimize bırakıp bastonu alıyoruz. Ve sihirli hareketlerimizi gerçekleştirip, kağıdı yırtarak paranın kaybolduğunu gösteriyoruz.
İğneden geçen ip
Bu oyun için gerekli malzeme sadece yeterli uzunluk ve kalınlıkta bir ip. Aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere öncelikle sol elinizin baş parmağınıza ipi dolamanız ve bir halka oluşturmanız gerekiyor. Ardından arkada bulunan ipin ucunu oluşturduğunuz halkadan geçirmeye çalışır gibi davranıp videoda göreceğiniz gibi hızlı bir şekilde ipi ileriye doğru çektiğinizde ip halkaya geçmiş gözükecektir. Videoyu izlediğinizde daha net anlaşılacağını düşünüyorum. Sergilemeden önce bol pratik yapmayı unutmayın.
Kaybolan Kürdan
Etki: Sihirbaz elinde tuttuğu kürdanı bir üflemeyle kaybeder tekrar üflediğinde kürdan geri gelir.

Malzemeler: Bir kürdan ve bir bant.

Teknik: Öncelikle bant'dan bir parça alıp kürdanı üzerine yapıştırın,ardından bant ve kürdanı baş parmağınızın tırnağı üzerine yapıştırın.
Şimdi gösteriye hazırız,elinizi yumruk yapın (baş parmağınızın içine girecek şekilde)şimdi bant gözükmüyor ancak kürdan gözüküyor baş parmağınızı geri oynatınca kürdan arkada kalacağı için kürdan gözükmeyecek aniden yapıldığı için de seyirci de kürdanın kaybolduğunu algılayacak. Aşağıdaki videodan Criss Angel'ın anlatımını izlediğiniz zaman daha açık bir şekilde anlayacaksınız. Başkalarına sergilemeden önce mutlaka ayna karşısında nasıl durduğunu inceleyip bol pratik yapmayı unutmayın.
Kaybolan para
İhtiyacınız olan malzemeler: Bir adet mendil ve bir adet bozuk para.

Oyunun Açıklaması: Videoda gösterildiği gibi illüzyonist birkaç kez mendili paranın üzerinden geçirir. En son seferde mendili geçirirken mendili tuttuğu eli ile parayı yakalayıp elini geriye çektiği sırada parayı gömlek cebine bırakır. Aşağıdaki videodan daha ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Uygun açıdan seyirciye oynandığı takdirde güzel bir etki bırakacaktır. Uygun açıyı bulabilmek için ayna karşısında bol pratik yapmanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar ...
Bardaktan geçen para
Oyunun sırrı şudur, aslında para siz bardağın altından vurduğunuz sırada o elinizde değildir, bardağın yukarısından tuttuğunuz diğer elinizdedir. Yapmanız gereken videoda gösterildiği gibi imzalattığınız parayı diğer elinize alır gibi yapıp üstteki elinizde kalmasını sağlamanız gerekmektedir.
Sizde el becerinizi ve illüzyonu kullanarak, birazda pratik ile bu numarayı gerçekleştirebilirsiniz.
Lastik
Malzemeler:
İki adet paket lastiği.

Oyunun Açıklaması:
Video'da göreceğiniz gibi oyunun sırrı avuç kapanırken lastik ile yapılan harekettedir. Avuç kapatılmadan önce işaret ve orta parmakta bulunan lastiği hızlı bir şekilde diğer iki parmağa geçirip, ön taraftan bakıldığında hala iki parmağa geçirilmiş şekilde gözükmesine rağmen gerçekte 4 parmağada geçmiş olması gerekmektedir. Diğer paket lastiği ile parmakların kilitlenmesi gerçekte hiç bir etki yaratmamaktadır. Sadece lastiğin ilk iki parmaktan kilitli durumda çıkamayacağı etkisi vermek amaçlı kullanılmıştır. Biraz pratik yaptıktan sonra etrafınızdakilere rahatlıkla yapabileceğiniz bir illüzyon numarasıdır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://zenginforum.yetkin-forum.com
 
Basit Numaralar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Zengin Forum :: Sihirbazlık Öğrenin! :: Basit Sihirler-
Buraya geçin: